CORDIA Z POZWOLENIEM NA UŻYTKOWANIE OSIEDLA SUPERNOVA

Otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie krakowskiego osiedla Supernova. W pięciu budynkach znajdują się łącznie 184 mieszkania o powierzchni od 27 do 99 m². Ponad 90% z nich znalazło już swoich nabywców.

– Supernova to trzeci ukończony projekt Cordia Polska w stolicy Małopolski. Tak samo jak w przypadku poprzednich krakowskich projektów, Cystersów Garden i Nowe Bochenka, również i tym razem postawiliśmy na najwyższą jakość. Zrealizowaliśmy budynki atrakcyjne dla mieszkańców pod każdym względem, począwszy od lokalizacji, po ponadczasową architekturę i funkcjonalności. Cieszymy się, że klienci to zauważyli – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi Cordia Polska.

Supernova to zespół pięciu kameralnych, 4-piętrowych budynków z garażem podziemnym, które powstały na ogrodzonym osiedlu o powierzchni 1,17 ha.

Wszystkie mieszkania zaprojektowano w wysokim standardzie, ze starannością o najdrobniejsze szczegóły i w zgodzie z najnowszymi trendami. Przestronne i przemyślane wnętrza, duże okna oraz funkcjonalne balkony bądź ogródki to tylko niektóre z ich atutów. Zadbaliśmy również o aranżację przestrzeni wspólnych i terenu okalającego projekt. Osiedle otoczono zielenią oraz elementami małej architektury, a do dyspozycji mieszkańców oddane zostały specjalne wiaty rowerowe z wygodnymi stanowiskami dla jednośladów i stoły do gry w szachy. Dodatkowo, z myślą o najmłodszych przygotowano nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.

Osiedle Supernova zlokalizowane jest przy ulicy Stanisława Lema na granicy dzielnic Czyżyny i Grzegórzki. Ogromnym atutem inwestycji jest bezpośrednie sąsiedztwo Parku Lotników Polskich uznawanego za jeden za jeden z najładniejszych parków Krakowa oraz dostępnego w jego ramach Parku Edukacyjnego Ogród Doświadczeń. W pobliżu znajduje się również słynna Tauron Arena, Galeria Plaza Kraków, Politechnika Krakowska, a także liczne punkty handlowo-usługowe, centra biznesowe oraz szkoły i przedszkola. 
Od słynnego krakowskiego Rynku Głównego Supernovą dzieli nieco ponad 5 km. Bliskość głównych arterii komunikacyjnych miasta – Alei Jana Pawła i Alei Pokoju – oraz licznych przystanków komunikacji miejskiej umożliwi mieszkańcom łatwy dojazd zarówno do centrum, jak i pozostałych dzielnic Krakowa.

Budowa osiedla Supernova rozpoczęła się w trzecim kwartale 2017 roku. Generalnym wykonawcą była firma Grimbud.

Supernova jest trzecią – po oddanych do użytku w latach 2014 i 2018 projektach Nowe Bochenka i Cystersów Garden – inwestycją Cordia Polska w Krakowie. W marcu br. Rozpoczęliśmy przedsprzedaż kolejnego projektu zlokalizowanego w stolicy Małopolski. Apartamentowiec Lotniczówka powstaje przy ulicy Życzkowskiego w dzielnicy Czyżyny. Zakończenie budowy przewidziane jest na II połowę 2020 roku. Dostrzegając potencjał krakowskiego rynku nieustannie powiększamy swój bank ziemi w regionie i w niedalekiej przyszłości planujemy ogłoszenie kolejnych inwestycji. Oprócz Krakowa Cordia Polska obecna jest również w Warszawie, gdzie realizujemy projekt Zielone Bemowo, a niebawem rozpoczniemy kolejne. W planach spółki są także inwestycje w kolejnych polskich miastach, w tym m.in. we Wrocławiu i Trójmieście.